2726
VON GRÜTZNER,
Eduard
(1846 Groß Carlowitz - 1925 München)
"Im Neuenhof"
Original-Federzeichnung.
Tuschsignatur, Bleistiftsignatur.
Passepartoutausschnitt: 28 x 21 cm.
Framed & behind glass:
42 x 33 cm.
Etwas stockfleckig.